Oficjalna strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Ustroniu Morskim

Aktualności

2014-04-21 Śmingus Dyngus w Ustroniu Morskim

Po powrocie z akcji gaśniczej strażacy z OSP przystąpili do podtrzymania tradycji i zmontowali "sprzęt" specjalnie na tą okazję.

Aby nie używać pojazdów bojowych wykorzystaliśmy holownik druha Sebastiana, na niego załadowaliśmy zbiornik z wodą za nim nasz zabytkowy wóz i ruszyliśmy na "łowy" Wszyscy byli ostrzegani o "niebespieczeństwie"z daleka za pomocą dzwonu zamieszczonego na wozie i trąb powietrznych z holownika. Jeżeli "ofiara" nie sprzeciwiała się została symbolicznie polana wodą chyba, że "prosiła" o więcej. Po przejechaniu po większych ulicach naszej miejscowości powróciliśmy do remizy.

Więcej :miastokolobrzeg.pl/gm-ustronie-morskie/7982-migus-dyngus-w-ustroniu-foto-video.html

 

Share |
Czytaj także:
PRZEGLĄD OSP USTRONIE MORSKIE NAJLEPSZY WYNIK W POWIECIE
W dniu wczorajszym 18 października br. o godz. 17.00 jednostka OSP w Ustroniu Morskim przeszła test gotowości operacyjnej sprzętu i pojazdów, włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. czytaj więcej »
STRAŻACKA RYWALIZACJA W USTRONIU MORSKIM. DWUKROTNE PODIUM DLA RUSOWA.
W Ustroniu Morskim rywalizowało 11 drużyn strażackich. Okazją do sprawdzenia swojej kondycji i umiejętności były Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. czytaj więcej »
SZCZERE KONDOLENCJE
Ewie Jermakowicz oraz Jej Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia, wsparcia i otuchy z powodu śmierci MĘŻA. czytaj więcej »
ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE
17 czerwca 2017r. o godz. 14.00 na boisku sportowym przy ul. Woj. Polskiego 24b w Ustroniu Morskim odbędą się Zawody Sportowo - Pożarnicze Drużyn OSP.
czytaj więcej »
DZIEŃ STRAŻAKA
2017-05-04 DZIEŃ STRAŻAKA
 04 maja obchodzimy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ STRAŻAKA. czytaj więcej »

© 2011 Urząd Gminy Ustronie Morskie, ul. Rolna 2, 78-111 Ustronie Morskie, tel. 094 35 15 535
ustronie-mor@post.pl, www.ustronie-morskie.pl