Oficjalna strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Ustroniu Morskim

Aktualności

2013-12-19 17 grudnia 2013r. - decyzja Sądu Okręgowego w Koszalinie.

We wtorek,17 grudnia,  w Sądzie Okręgowym w Koszalinie rozpatrzono apelację wniesioną przez naszego druha Jana Dzika, który walczy od kilku miesięcy z ZUS-em. Przypominamy, że druh Jan Dzik, komendant  naszej jednostki  w Ustroniu Morskim, w dniu 21 stycznia 2013 r., w trakcie akcji ratowniczo-gaśniczej, uległ wypadkowi, w którego następstwie doszło u niego do złamania prawej ręki i uszkodzenia prawego biodra, skutkujących jego niezdolnością do pracy.  Druh do chwili obecnej nie odzyskał wcześniejszej sprawności fizycznej i nadal porusza się o kulach. Sąd Okręgowy w Koszalinie przychylił się do wniosku i postanowił, że zwróci się do Trybunału Konstytucyjnego, aby ten zbadał zgodność z Konstytucją RP obecnej regulacji uprawnień strażaków-ochotników.

Podczas rozprawy druha wspierali strażacy ochotnicy z naszej jednostki a także z jednostek OSP w Rymaniu i Robuniu.

Share |
Czytaj także:
PRZEGLĄD OSP USTRONIE MORSKIE NAJLEPSZY WYNIK W POWIECIE
W dniu wczorajszym 18 października br. o godz. 17.00 jednostka OSP w Ustroniu Morskim przeszła test gotowości operacyjnej sprzętu i pojazdów, włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. czytaj więcej »
STRAŻACKA RYWALIZACJA W USTRONIU MORSKIM. DWUKROTNE PODIUM DLA RUSOWA.
W Ustroniu Morskim rywalizowało 11 drużyn strażackich. Okazją do sprawdzenia swojej kondycji i umiejętności były Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. czytaj więcej »
SZCZERE KONDOLENCJE
Ewie Jermakowicz oraz Jej Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia, wsparcia i otuchy z powodu śmierci MĘŻA. czytaj więcej »
ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE
17 czerwca 2017r. o godz. 14.00 na boisku sportowym przy ul. Woj. Polskiego 24b w Ustroniu Morskim odbędą się Zawody Sportowo - Pożarnicze Drużyn OSP.
czytaj więcej »
DZIEŃ STRAŻAKA
2017-05-04 DZIEŃ STRAŻAKA
 04 maja obchodzimy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ STRAŻAKA. czytaj więcej »

© 2011 Urząd Gminy Ustronie Morskie, ul. Rolna 2, 78-111 Ustronie Morskie, tel. 094 35 15 535
ustronie-mor@post.pl, www.ustronie-morskie.pl